مشکلات فنی که باعث افت ارزش خودرو می شود

در این مقاله چند مشکلی که باعث افت قیمت خودرو می شود را برایتان بازگو خواهیم کرد

  شنبه, 21 فروردین 1400       اخبار و مقالات
 مشکلات فنی که باعث افت ارزش خودرو می شود

 

اتو سعادت تعمیرگاه تخصصی هیوندای و کیا موتورز در تهارن بزرگ - تامین قطعات خودرو - تضمین خدمات انجام شده - قیمت مناسب و خدمات فوری و سریع  در این مقاله چند مشکلی که باعث افت قیمت خودرو می شود را برایتان بازگو خواهیم کرد . با ما همراه باشید .

وقتی یک ماشین صفر می خریم انتظار داریم وقتی درست از آن نگهداری کنیم هیچ وقت خراب نشود. حتی اگر یک خودروی دست دوم بخریم، قبل از خرید تمام قسمت های آن را کامل بررسی می کنیم. با این حال حقیقتی که درباره خودروها وجود دارد این است که تمام مشکلاتی که برای آنها پیش می آید قابل تعمیر نیست. شاید همیشه بتوانید مشکلات ساده ای مانند خرابی کولر را برطرف کنید یا خودرویی که باتری خالی کرده است را با استفاده از کابل روشن کنید ولی بعضی از نقص های فنی هستند که ارزش تعمیر کردن ندارند. این قبیل نقص های فنی از مشکلات به ظاهر ساده تا مشکلات بسیار پیچیده را در بر می گیرند. متاسفانه در برخی از این موارد حتی متخصصین هم نمی توانند کمکی به شما بکنند. در این موارد تنها به شما پیشنهاد می کنند که یک خودروی صفر خریداری کنید. به عقیده متخصصین این 5 مشکل که در ادامه می خوانید ارزش تعمیر نکردن ندارند.

مشکلات برقی خودرو

با اینکه ممکن است مشکلات برقی در ابتدا خیلی عادی به نظر برسند، ولی هر چقدر خودروی شما جدیدتر و پیشرفته تر باشد تعمیر مشکلات برقی آن پیچیده تر و پرهزینه تر است. به احتمال زیاد در دراز مدت این مشکلات گسترش پیدا می کنند و در نهایت باید از شر خودروی خود خلاص شوید! بنابراین بهتر است به محض اینکه اولین علائم مشکلات برقی پیچیده را شناسایی کردید در جستجوی یک خریدار برای خودروی خود باشید.

سوختن واشر سرسیلندر

وقتی واشر سرسیلندر خودرویی بسوزد ارزش تعمیر کردن ندارد. این یک قانون ثابت و تغییرناپذیر است. واشر سرسیلندر، بلوک سیلندر و سرسیلندر را از هم جدا می کند و وقتی از بین برود خرج زیادی به شما تحمیل می کند تا جایی که ترجیح می دهید یک خودروی صفر بخرید زیرا وقتی واشر سرسیلندر از بین می رود سیال خنک کننده و روغن موتور با هم ترکیب می شوند و بدترین مخلوط ممکن به وجود می آید یا ممکن است سیال خنک کننده وارد محفظه احتراق شود و بسوزد. در چنین حالتی هنگام رانندگی دود سفید از اگزوز خارج می شود. شاید بعد از خنک شدن خودرو همه چیز عادی به نظر برسد ولی این مشکلات دوباره از نو به وجود می آیند. بنابراین در صورت بروز این مشکل سعی نکنید خودروی خود را تعمیر کنید. البته این مورد در خصوص خودروهای موجود در ایران صادق نیست چرا که برای مثال تعمیر واشر سر سیلندر موتور پژو ایکس یو 7 تولید ایران خودرو که در انواع و اقسام خودروهای مربوط به خانواده 405 و سمند مورد استفاده قرار می گیرد، یک هزینه رایج و سالانه محسوب می شود و به کررات اتفاق می افتد. در بعضی موتورهای دیگر نیز به صورت ذاتی به علت ایراد در طراحی یا ضعف بعضی قطعات، مشکل سوختن واشر سر سیلندر به صورت متوالی وجود دارد که از میان آنها می توان به موتورهای سری EJ و EZ سوبارو و موتورهای 5S-FE و 3VZ-FE تویوتا (که در مدل های دهه 90 کمری و لکسوس ES300 نصب شده است) اشاره کرد.

انحراف شاسی خودرو

اگر خودروی شما تصادف شدیدی داشته باشد احتمال انحراف شاسی وجود دارد. وقتی بخشی از شاسی انحراف پیدا کند در اکثر موارد به ساختار اصلی خودرو نیز آسیب می رساند و احتمال دارد اجزای درونی خودرو نیز صدمه دیده باشند. شاید بعضی از متخصصین بتوانند انحراف شاسی را برطرف کنند ولی این مورد بستگی به شدت صدمه وارد شده دارد. هر چقدر آسیب وارد شده شدیدتر باشد شانس بازگشت شاسی به حالت اولیه کمتر است. هر حالتی جز برطرف شدن کامل انحراف شاسی می تواند ایمنی سرنشینان را به خطر بیاندازد. اگر آسیب به نقاط شکست شاسی سرایت کرده باشد خودروی شما دیگر ایمن نیست زیرا هدف از طراحی نقاط شکست محافظت از خودرو در برابر ضربات شدید است.

گیربکس معیوب

اهمیت گیربکس به اندازه اهمیت موتور است. اگر هر یک از آنها خراب شوند خودروی شما از کار می افتد. تعویض گیربکس کار آسانی نیست و هزینه تعمیر آن نیز بسیار بالاست و بعد از تعمیر هم احتمال دارد مانند قبل درست کار نکند. به همین دلیل خرابی گیربکس یکی از مشکلات عمده در خودرو است که ارزش تعمیر کردن ندارد.
در واقع رفع بعضی از مشکلات ساده و رایج ایده بسیار خوبی است ولی سعی نکنید این 5 مشکل را برطرف کنید.

باتری معیوب یک خودروی هایبرید

با خرید یک خودروی هایبرید از نظر عملکرد از دیگران متمایز می شوید ولی اگر به درستی از آن نگهداری نکنید احتمال دارد آنطور که انتظار دارید عمل نکند. اگر باتری یک خودروی هایبرید خراب شده باشد، تنها راه حل عقلانی خرید یک خودروی صفر کیلومتر است و نباید هزینه هنگفتی صرف تعویض باتری آن کنید زیرا اگر قصد تعویض باتری خودروی هایبرید خود را داشته باشید بسته به مدل خودرو باید بین 1000 تا 6000 دلار هزینه صرف کنید. بنابراین بهتر است یک خودروی صفر خریداری کنید.