دیاگ تخصصی

  شنبه, 21 فروردین 1400       برق خودرو
دیاگ تخصصی

 

دستگاه دیاگ چیست ؟

کلمه دیاگ (دیاگ تخصصی) ،خود مخفف کلمه دایاگنوستیک ( Diagnostic ) به معنی عملیات خطایابی توسط دستگاه می باشد که اطلاعات را از کامپیوتر خودرو دریافت کرده و پس از آنالیز کدهای خطا موجود در آن، میتواند به ایرادهای جزیی و کلی خودرو پی ببرد و برای شما نمایش دهد.

دستگاه های دیاگ کد خوان هستند و به دو دسته تقسیم میشوند :

دسته اول که به اسکنر ها معروفند ، فوق العاده حرفه ای و کارامد هستند. این نوع دستگاه ها معمولا در نمایندگی خودروها، نمایشگاه های مدرن و شرکت های کارشناسی فنی خودرو استفاده می شوند.

دسته دوم دستگاه های بسیار ارزان و دم دستی هستند که حتی خود شخص هم میتوانید از آن استفاده کند. این نوع از دستگاه های دیاگ شبیه دسته اول هستند و تنها تفاوت موجود در بین آن ها این است که بعد از اتصال به کامپیوتر خودرو به جای ارسال اطلاعات به اسکنر ، ان اطلاعات را توسط بلوتوث یا وای فای به کامپیوتر یا موبایل شما ارسال میکنند. و شما میبایست برای مشاهده اطلاعات استخراجی آن نرم افزار مرتبط با دستگاه دیاگ مورد نظر را روی کامپیوتر یا موبایل خود نصب کنید تا این دستگاه ها بعد از اتصال به کامپیوتر خودرو اطلاعات را برای شما ارسال کند.

کدام موارد در دستگاه دیاگ قابل رویت است ؟

اسکنر های حرفه ای تفاوت خود را با اسکنر های معمولی و ارزان در اینجا نشان میدهند.

این نوع اسکنر ها به علت حرفه ای بودن و داشتن پایگاه داده قوی به راحتی به یک مکانیک حرفه ای کمک میکنند تا کد خطا را بصورت کامل تجزیه کند و عیب آن را پیدا کند.

در حالت کلی موارد زیر در بین تمامی دستگاه های دیاگ قابلیت نمایش دارد:

تشخیص مشکلات برقی خودرو

نمایش مشکلات سنسور های حیاتی خودرو مانند سنسور اکسیژن، سنسور کاتالیزور، سنسور ABS

فشار روغن گیرباکس

تشخیص دستکاری کیلومتر خودرو

کالیبراسیون تمامی یونیت های برقی

دانلود و پیکربندی یونیت های ایربگ ، فرمان برقی ، رادار و …

دیاگ تخصصی در غرب تهران

مرکز تعمیرات تخصصی شماره ۱ که با بهترین مکانیک ها در غرب تهران ، به تعمیرات تخصصی انواع ماشین های کیا ، تویوتا ، هیوندا و … :

تعمیرات تخصصی هیوندای آوانته

تعمیرات تخصصی هیوندای ولستر

تعمیرات تخصصی تویوتا هایلوکس

و…

با قیمت ارزان و مناسب و با استفاده از قطعات اصل می پردازد .

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعمیرات گیربکس و یا تعمیرات سراتو ، سورنتو ، اسپورتیج ، ریو  و … با ما از طریق شماره ها و آدرس زیر در ارتباط باشید :

آدرس :  تهران، اتوبان آزادگان ، اتوبان بشهت زهرا شهرک صالح آباد غربی ، خیابان اناری تعمیرگاه سعادت  شماره تماس : 55013183 - 021  تلفن همراه : 09121448609